Με τον Μάριο Μπαλοτέλι να βρίσκει και πάλι… δίχτυα, η Μίλαν επιβλήθηκε την Παρασκευή με 2-1 σκορ της Πάρμα στο «Μεάτσα», για την 25ης αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Οι «ροσονέρι» πάντως κινήθηκαν σε… ρηχά νερά στο ματς με τους «παρμέντσι» και το σίγουρο είναι ότι για να έχουν ελπίδες πρόκρισης για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ θα πρέπει να παρουσιάσουν πολύ καλύτερη εικόνα στα ματς με την Μπαρτσελόνα.

Ο «σούπερ-Μάριο» στο 39ο λεπτό μπήκε από πλάγια στην περιοχή, γύρισε την μπάλα παράλληλα και ο Παλέτα με προβολή έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 77’ ο Μπαλοτέλι σφράγισε τη νίκη για τη Μίλαν, αφού με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0, πριν μειώσει για τους φιλοξενούμενους ο Σανσόν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.