Η Βραζιλία επικράτησε με ανατροπή 3-1 της Λευκορωσίας και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου των ανδρών.

Η «σελεσάο» αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0, γύρισε το ματς και επιβλήθηκε με 3-1 της αντιπάλου της στο «Ολντ Τράφορντ», για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου.

Με αυτή τη νίκη το συγκρότημα του Μάνο Μενέσες έφτασε τους έξι βαθμούς και, όπως προαναφέραμε, προκρίθηκε στα προημιτελικά.

Οι Λευκορώσοι προηγήθηκαν με τον Μπρεσάν στο 12΄, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα ο Πάτο ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 65΄ο αστέρας της Σάντος, Νεϊμάρ έδωσε για πρώτη φορά το προβάδισμα στη «σελεσάο», ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Οσκαρ, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.