Με «χρυσή» αλλαγή τον Γιάννη Φετφατζίδη η Τζένοα γλίτωσε τα χειρότερα και κατάφερε να ισοφαρίσει την Τορίνο στο 69’ κατακτώντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το ματς ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται από νωρίς στην επίθεση και μόλις στο έβδομο λεπτό πήραν προβάδισμα με το σουτ του Φάρνερουντ που κόντραρε στον Ελ Καντουρί και έχασαν πολλές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 46′ ο Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι έριξε στο ματς τον Φετφατζίδη στο 69′ ο Ελληνας μέσος με την καλύτερη του ενέργεια από την ημέρα που πήγε στην Ιταλία έδωσε το γκολ του 1-1 στον Μπιοντίνι.

Το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος του αγώνα καθώς οτερματοφύλακας της Τζένοα, Περίν, απέκρουσε οποιαδήποτε προσπάθεια των Ιμόμπιλε και Τσέρτσι.

Επιμέλεια: Απόστολος Αγιοστρατίτης