Στο ένα παιχνίδι, αυτό με τους Σανς, περιορίστηκε η απουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο για τους Μπακς στο ΝΒΑ. Ο Έλληνας φόργουορντ ξεπέρασε τις ενοχλήσεις στο γόνατο και επέστρεψε στο ρόστερ των «ελαφιών». Δεν απέτρεψε όμως την ήττα τους από τους Τζαζ παρότι έφτασε σε «double-double».

Ο «Greek Freak» είχε 27 πόντους με 7/9 βολές, 10/18 σουτ, 13 ριμπάουντ και πέντε ασίστ όμως οι Μπακς έχασαν στη Γιούτα με 121-108 και είναι πλέον στο 9-9.

Την ήττα γνώρισαν και οι άλλες δύο ομάδες στις οποίες αγωνίζονται Έλληνες. Στην Ατλάντα οι Χοκς γνώρισαν τη 16η ήττα τους σε 20 ματς, χάνοντας από τους Ράπτορς με 78-112. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ βρήκε την ευκαιρία πάντως να παίξει και σε 12 λεπτά συμμετοχής είχε έξι πόντους με 2/6 σουτ και τρία ριμπάουντ.

Οι Κινγκς πάλεψαν απέναντι στους Κλίπερς χωρίς να αποφύγουν στο τέλος την ήττα με 95-97 μέσα στο Σακραμέντο με καλάθι του Μπλέικ Γκρίφιν στα 3,2΄΄ πριν το τέλος και είναι πλέον στο 5-14. Ο Κώστας Κουφός έμεινε άποντος στα 23 λεπτά συμμετοχής του (0/3 σουτ) όμως είχε έξι ριμπάουντ, δύο ασίστ και ένα κλέψιμο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα: Χόρνετς-Σπερς 86-106, Σίξερς-Μάτζικ 130-111, Ουίζαρντς-Μπλέιζερς 105-108, Χοκς-Ράπτορς 78-112, Πέισερς-Σέλτικς 98-108, Ρόκετς-Νικς 117-102, Μάβερικς-Θάντερ 97-81, Ουόριορς-Πέλικανς 110-95, Τζαζ-Μπακς 121-108, Κινγκς-Κλίπερς 95-97.