Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο «έγραψε» το δεύτερο εφετινό και έβδομο συνολικά triple-double της καριέρας του (15 πόντοι, 12 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 2 κλεψίματα, 4 κοψίματα) και οι Milwaukee Bucks επέστρεψαν στις νίκες με τους Portland Trail Blazers (115-107) δύο μέρες μετά την εντός έδρας ήττα από τους San Antonio Spurs.

Ο Jabari Parker ήταν και πάλι εξαιρετικός στην επίθεση (27 πόντοι σε 34 λεπτά), ο Matthew Dellavedova έδειξε για ακόμη μία φορά ότι μπορεί να εξελιχθεί σε μια αξιόπιστη επιλογή στο σκοράρισμα (17 πόντοι με 7/11 σουτ σε 24 λεπτά συμμετοχής) και οι Greg Monroe (15 πόντοι σε 23 λεπτά), Michael Beasley (12 πόντοι, 8 ριμπάουντ σε 22 λεπτά), Malcolm Brogdon (13 πόντοι, 3/3 τρίποντα) έβαλαν ο καθένας το λιθαράκι του. Την ίδια ώρα ο Damian Lillard (30 πόντοι, 8/18 σουτ, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ) προσπαθούσε να τα κάνει όλα μαζί με τον CJ McCollum (23 πόντοι, 9/15 προσπάθειες σε 38 λεπτά), όμως είχε ελάχιστες βοήθειες σε σχέση με τον μεγαλύτερο πλουραλισμό των Bucks.