Ο Ολυμπιακός δεν ξεπέρασε την ήττα στο ΟΑΚΑ από τον Παναθηναϊκό και έπεσε θύμα τεράστιας έκπληξης στο «Δημήτριος Κραχτίδης». Οι «ερυθρόλευκοι» έπεσαν θύμα σούπερ έκπληξης και γνώρισαν την ήττα με 75-69 από τον ΚΑΟΔ, σε παιχνίδι για την 11η αγωνιστική της Α1 του μπάσκετ.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, ενώ από την άλλη οι Μπράουν με 25 πόντους και Μπάβτσιτς με 19 σκόραραν συνεχόμενα και κατάφεραν να οδηγήσουν τους Δραμινούς στη νίκη. Ο Ολυμπιακός αγωνίστηκε χωρίς τους Σπανούλη και Πέτγουεϊ και είχε τραγικά ποσοστά στα τρίποντα με 19%, ενώ υπέπεσε σε 18 λάθη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 34-32 και έκλεισαν το ημίχρονο έχοντας το προβάδισμα με 37-36, με τρίποντο του Μπράουν, δείχνοντας ότι θα παλέψουν για τη νίκη. Ο Ολυμπιακός στο τρίτο δεκάλεπτο πήρε προβάδισμα με 6 πόντους (54-48), όμως με οδηγό τον Μπράουν ο ΚΑΟΔ προηγήθηκε με 71-62 τρία λεπτά πριν από το τέλος! Ο Ολυμπιακός πλησίασε στους τέσσερις, 73-69, στα 33’’ πριν από τη λήξη, όμως δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή και η έκπληξη ολοκληρώθηκε.

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 37-36, 55-58, 75-69.