Ο Πανιώνιος συνέχισε με νίκη στους ομίλους του Eurocup επικρατώντας με 75-67 της Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.

Ο «ιστορικός» είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του χαλάρωσαν και έκαναν ντέρμπι το παιχνίδι, παίρνοντας έτσι με αγχωτικό τρόπο το ροζ φύλλο.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο ΜακΚόλουμ, ο οποίος τελείωσε το ματς με 24 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ σε σχεδόν 29 λεπτά συμμετοχής., ενώ από τους Ρώσους συγκλονιστική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Στίβεν Μπερτ με 26 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-11, 39-27, 51-51, 76-69

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 24(2), Σταμάτης, Ντούβνιακ 10(2), Κάρτερ 11(1), Μίλμπουρν 14(1), Αθανασούλας, Σκορδίλης 2, Λάνγκφορντ 2, Μισέλ, Σίμτσακ 4, Κυρίτσης, Σαλούστρος 9(2).

Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολής (Βέτρα): ΜακΓκραθ 16(1), Κοσίεφ 8, Μπερτ 26(2), Κορόλεφ 3(1), Ιακοβένκο, Ποπόφ, Περσίν, Βόιτουκ, Χόμαν 16, Τσατσένκο.