Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα στο 66ο λεπτό, αλλά πέντε λεπτά μετά ο Κατσικας ισοφάρισε για τους «κιτρινόμαυρους».

Την ευκαιρία να βρεθεί έστω και προσωρινά στην 2η θέση και να πλησιάσει στο -4 από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό έχασε ο Μακεδονικός, που ναι μεν διατήρησε το αήττητο της έδρας του (2-4-0), δε, όμως, στο εναρκτήριο ματς της 13ης αγωνιστικής του Α΄ ομίλου της Super League 2 παραχώρησε ισοπαλία, 1-1, στην ΑΕΚ Β΄.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα στο 66ο λεπτό, αλλά πέντε λεπτά μετά ο Κάτσικας ισοφάρισε για τους «κιτρινόμαυρους», χαρίζοντάς τους το δεύτερο βαθμό εκτός έδρας στο πρωτάθλημα.