Ισόπαλη χωρίς σκορ (0-0) αναδείχθηκε η ΑΕΚ απέναντι στην Καβάλα, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, που διεξήχθη την Πέμπτη στο «Ανθή Καραγιάννη».

Το σημερινό παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς το θέαμα που παρουσίασαν οι δύο ομάδες ήταν μέτριο.

Η «Ένωση» αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές και δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό, ενώ παράλληλα αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα στο κέντρο.

Πάντως ο «δικέφαλος» φωνάζει δίκαια για πέναλτι που δεν του καταλογίστηκε στο πρώτο ημίχρονο και δη στο 32ο λεπτό, όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ντιέ.

Μετά από τη σημερινή μοιρασιά οι δύο ομάδες άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς, τους οποίους και θα… λύσουν στον αγώνα ρεβάνς, που θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου.

Καβάλα (Νίκος Παπαδόπουλος): Aποστολίδης, Καλαγκάνης, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Ενσαλίβα, Ντιέ, Χλωρός (79′ Οξύζογλου), Παγώνης, Ντόσης, Πλιάγκας (57′ Μπρατσιάνι), Αναστατόπουλος (68′ Ντος Σάντος).