Ιστορία έγραψε στο ΝΒΑ ο Ράσελ Ουέστμπρουκ, αφού στη νίκη με 106-105 της Οκλαχόμα στο Ντένβερ σημείωσε το 42ο triple-double μέσα στη σεζόν, ξεπερνώντας το ρεκόρ των 41 που είχε από την περίοδο 1961-62 ο Όσκαρ Ρόμπερτσον.

Ο Ουέστμπρουκ, ο οποίος με τρίποντο στο τέλος χάρισε τη νίκη στους Θάντερ, σημείωσε 50 πόντους, μάζεψε 16 ριμπαόυντ και μοίρασε 10 ασίστ σε 37 λεπτά συμμετοχής.

Aπό εκεί και πέρα, θετική ήταν η παρουσία του Γιώργου Παπαγιάννη στην ήττα των Σακραμέντο Κινγκς από τους Χιούστον Ρόκετς, με 135-128.

Ο Έλληνας σέντερ πέτυχε 6 πόντους, πήρε 3 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ στα 13 λεπτά που αγωνίστηκε, ενώ δεν έπαιξε ο Κώστας Κουφός. Το εν λόγω ματς είχε τη σφραγίδα του Χάρντεν, αφού πέτυχε triple-double με 35 πόντους, 15 ασίστ και 11 ριμπάουντ.