Η Μπαρτσελόνα έχασε στις καθυστερήσεις ένα παιχνίδι που έδειχνε δικό της, καθώς αν και προηγήθηκε με 3-0 στο Βίγκο επί της Θέλτα, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της LaLiga, είδε τους γηπεδούχους να αντεπιτίθενται και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων να παίρνουν ανέλπιστα τον βαθμό της ισοπαλίας με 3-3!

TA ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Η ομάδα της Βαρκελώνης προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Φατί (5′), Μπουσκέτς (18′), Ντεπάι (34′), αλλά στην επανάληψη παρουσιάστηκε αγνώριστη και το πλήρωσε.

Η Θέλτα μείωσε αρχικά σε 3-2 με τα τέρματα των Άσπας (52′) και Νολίτο (74′), με τους γηπεδούχους να πιέζουν στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση, την οποία πέτυχαν στην τελευταία φάση του αγώνα, με το δεύτερο σημερινό γκολ του μεγάλου αρχηγού τους στο 96′!

Νωρίτερα, η Εσπανιόλ πήρε τους τρεις βαθμούς, στην έδρα της, επί της Γρανάδα με 2-0. Η ομάδα της Βαρκελώνης έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Πεντρόσα (30′) και Ντε Τομάς (42′).