Μία από τις πιο γλυκιές ήττες της ιστορίας της γνώρισε η Μαρσέιγ στο Μιλάνο. Η ομάδα του Ντεσαν έχασε με 2-1 από την Ίντερ, ωστόσο πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, χάρη στη νίκη της με 1-0 στο «Βελοντρόμ».

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο 15λεπτo. Στο 75ο λεπτό ο Μιλίτο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ρανιέρι, αναπτερώνοντας έτσι τις ελπίδες των «νερατζούρι» για την πρόκριση.

Κι ενώ το παιχνίδι όδευε προς τη λήξη του και όλα έδειχναν ότι θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση (σ.σ.: 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ματς) ο Μπραντάο με εξαιρετικό πλασέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 1-1, χαρίζοντας το εισιτήριο για τους «8» στην Μαρσέιγ.

Το μόνο που άλλαξε έως το τέλος ήταν το τελικό σκορ, καθώς οι γηπεδούχοι πήραν μία νίκη χωρίς αντίκρισμα, με το εύστοχο πέναλτι του Πατσίνι (90+4).