Europa Conference League: Οι αντίπαλοι των ελληνικών ομάδων

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 19 Ιουλίου 2021, 15:02
Europa Conference League: Οι αντίπαλοι των ελληνικών ομάδων

Με θεωρητικά εύκολο αντίπαλο θα ξεκινήσει τις φετινές ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις ο ΠΑΟΚ. Οι κυπελλούχοι Ελλάδας μετέχουν απευθείας στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa Conference League κι εκεί κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν τον νικητή των αγώνων μεταξύ της Ντουντελάνζ από το Λουξεμβούργο και της Μποχίμιαν από την Ιρλανδία.

Την Κουόπιο από τη Φινλανδία ή τη Βόρσκλα Πολτάβα από την Ουκρανία θα αντιμετωπίσει ο Άρης, εφόσον φυσικά ξεπεράσει το εμπόδιο της Αστάνα.

Τέλος την Έλφσμποργκ από τη Σουηδία ή τη Μιλσάμι Ορχέι από τη Μολδαβία θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ εφόσον αποκλείσει τη Βελέζ στον Β΄ προκριματικό.

Τα ζευγάρια του Γ΄ προκριματικού γύρου του Europa Conference League (5 και 12 Αυγούστου), όπως προέκυψαν από τη σημερινή κλήρωση στη Νιόν:

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) ή Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) ή Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία) ή Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Τέουτα (Αλβανία) ή Ιντερ Κλαμπ ντ΄Εσκάλδες (Ανδόρα)

Ρίγα (Λετονία) ή Σκεντίγια (Β. Μακεδονία)-Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) ή Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Πρίστινα (Κόσοβο) ή Κόναχ'ς Κουέι Νόμαντς (Ουαλία)-Βαλούρ (Ισλανδία) ή Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)

Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) ή ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)-Πετροκούμπ (Μολδαβία) ή Σίβασπορ (Τουρκία)

Κουόπιο (Φινλανδία) ή Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)-Αστάνα (Καζακστάν) ή ΑΡΗΣ

Σότσι (Ρωσία) ή Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)-Παρτιζάν (Σερβία) ή Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)

Αραράτ Ερεβάν (Αρμενία) ή Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)-Αρντά Καρτζαλί (Βουλγαρία) ή Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)

Σκούπι (Β. Μακεδονία) ή Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) ή Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Ουίπεστ (Ουγγαρία) ή Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Βασιλεία (Ελβετία) η Παρτιζάνι Τιράνων (Αλβανία)

Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)-Στεάουα (Ρουμανία) ή Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν)

Ελφσμποργκ (Σουηδία) ή Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)-Βελέζ (Βοσνία) ή ΑΕΚ

Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία)-Λαρν (Β. Ιρλανδία) ή Ααρχους (Δανία)

Λουκέρνη (Ελβετία)-Ντρίτα (Κόσοβο) ή Φέγενορντ (Ολλανδία)

RFS (Λετονία) ή Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)-Γάνδη (Βέλγιο) ή Βαλερένγκα (Νορβηγία)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) ή Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-Γκζίρα Γιουν. (Μάλτα) ή Ριέκα (Κροατία)

Αούστρια Βιένης (Αυστρία) ή Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Αμπερντίν (Σκωτία) ή Χάκεν (Σουηδία)

Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Μόλντε (Νορβηγία) ή Σερβέτ (Ελβετία)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) ή Μποχίμιαν (Ιρλανδία)-ΠΑΟΚ

Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) ή Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) ή Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)

Σούντουβα (Λιθουανία) ή Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)-Ρούμπιν Καζάν (Ρωσία)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) ή Σλοβάτσκο (Τσεχία)-Κοπεγχάγη (Δανία) ή Τορμπέντο Μπελάζ Ζοντίνο (Λευκορωσία)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία) ή Σουμγκάιτ (Αζερμπαϊτζάν)-Χάμαρμπι (Σουηδία) ή Μάριμπορ (Σλοβενία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) ή Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) ή Ζίλινα (Σλοβακία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Λιεπάγια (Λετονία)-Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία) ή Οσιγεκ (Κροατία)

Πανεβέζις (Λιθουανία) ή Βοϊβοντίνα (Σερβία)-ΛΑΣΚ (Αυστρία)

ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος) ή Βλάζνια (Αλβανία)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) ή Ασντοντ (Ισραήλ)

Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) ή Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία)-Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) ή Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) ή Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)-Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Χόνκα (Φινλανδία)

Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) ή Λάτσι (Αλβανία)-Αντερλεχτ (Βέλγιο)

Φίτεσε (Ολλανδία)-Ντάνταλκ (Ιρλανδία) ή Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 19 Ιουλίου 2021, 16:00