Με γκολ του Ομάρ στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ιωνικός πέτυχε μεγάλη νίκη στην Πάτρα με 1-0 επί της Παναχαϊκής, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη φετινή της ήττα και ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση της Super League 2.

Το σημαντικότερο ματς της 6ης αγωνιστικής σημαδεύτηκε από μία γενικευμένη συμπλοκή των παικτών στο 77ο λεπτό, που είχε ως συνέπεια να διακοπεί το παιχνίδι για περίπου οκτώ λεπτά.

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μαζί με τον Ιωνικό, ανέβηκαν και τα Τρίκαλα, που πέτυχαν εκτός έδρας νίκη με ανατροπή επί των Χανίων (2-1). Οι Κρητικοί είχαν προηγηθεί στο 41΄ με πέναλτι του Διαμαντόπουλου, αλλά οι φιλοξενούμενοι «γύρισαν» το ματς μέσα σε ένα τρίλεπτο, με τέρματα των Σουλιώτη (82΄) και Αλμπάνη (84΄).

Ο Απόλλων Λάρισας, τέλος, «έσπασε το ρόδι» και πανηγύρισε την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας 3-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης, με τον Στέφανο Αθανασιάδη να ανοίγει το σκορ, πετυχαίνοντας γκολ μετά από περίπου δύο χρόνια.