Κυριολεκτικά μέσα από τα… χέρια της έχασε τη νίκη η Νίκη Βόλου στον σημερινό εκτός έδρας αγώνα της με τον Εθνικός Γαζώρου, με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 16ης αγωνιστικής στη Football League.

Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0 μέχρι το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο εν τέλει αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), μετά το αυτογκόλ του Κοντοδήμου.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα της Μαγνησίας έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας τον Εργοτέλη με 28 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός έφτασε στους 24.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:

Εθνικός Γαζώρου-Νίκη Βόλου 1-1

(94′ αυτ. Κοντοδήμος-44′ αυτ. Β.Κωνσταντινίδης)

Εθνικός Γαζώρου:
Βαλσαμάκης, Κοσμίδης (38′ λ.τρ. Γαλακτερός), Μερεσιώτης, Καπίας, Κατσαβάκης, Σαββίδης, Γεωργιάδης (67′ Ναλμπάντης), Σ. Κωνσταντινίδης, Αλεξάντροβιτς (46′ Μπεκιάρης), Μαχαιρούδης, Β. Κωνσταντινίδης.

Νίκη Βόλου: Βούρας, Καρατζάς, Ψιάνος, Κοντοδήμος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Πουρτουλίδης, Τάντιτς (63′ Λαλίν), Κυριάκος, Σκούφαλης (76′ Σαμαράς), Φλίγκος (52′ Χατζής).