Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να δυσκολεύτηκε απέναντι στη Μπάμπεργκ, ωστόσο πέτυχε την αποστολή της και επικράτησε 90-86, στο παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του Top-16 της Ευρωλίγκας. Οι Μαδριλένοι βρίσκονται σε τροχιά πρόκρισης μετά την πέμπτη τους νίκη, ενώ υποχρέωσαν την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι στην πέμπτη της ήττα.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γιουλ με 21 πόντους, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μίλερ με 20 πόντους. Ο Νίκος Ζήσης πέτυχε 9 πόντους.

Η Μπάμπεργκ μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 26-23 στο δεκάλεπτο, όμως το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 45-46 για τους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια η Ρεάλ πήρε διαφορά 10 πόντων (47-57 στο 23′), ενώ το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου τη βρήκε μπροστά στο σκορ με 65-72. Η Μπάμπεργκ προηγήθηκε στο τέλος με 77-76, όμως δεν άντεξε μέχρι το τέλος και έχασε με το τελικό 90-86.