Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην Πρέμιερ Λιγκ πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία αναρριχήθηκε -προσωρινά τουλάχιστον- στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Οι «μπέμπηδες» ξεπέρασαν το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και με ανατροπή επιβλήθηκαν 3-1 της Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο, συνεχίζοντας την ανοδική τους πορεία.

Τα «σφυριά» κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, είχαν δοκάρι με τον Φορνάλς και τελικά βρήκαν το γκολ που δικαιούνταν με τον Σούτσεκ. Στη συνέχεια, όμως, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ανέβασε την απόδοσή της, ισοφάρισε με υπέροχο γκολ του Πογκμπά στο 65΄ και τρία λεπτά αργότερα ο Γκρίνγουντ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που «σφράγισαν» τη νίκη τους με τον Ράσφορντ.

Η 11η αγωνιστική:

Μπέρνλι-Έβερτον 1-1 (3΄ Μπρέιντι – 45΄+ Κάλβερτ-Λιούιν)

Μάντσεστερ Σίτι-Φούλαμ 2-0 (5΄ Στέρλινγκ, 26΄πεν. Ντε Μπρόινε)

Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γ. 1-3 (38΄ Σούτσεκ – 65΄ Πογκμπά, 68΄ Γκρίνγουντ, 78΄ Ράσφορντ)

Τσέλσι-Λιντς 22:00