Φανέλα βασικού πήρε ο Ορμπελίν Πινέδα στον ισόπαλο (2-2) αγώνα του Μεξικού κόντρα στην Τζαμάικα, που διεξήχθη τα ξημερώματα της Δευτέρας (ώρα Ελλάδος) στο «Αζτέκα», καταφέρνοντας μάλιστα να σκοράρει!

Ο διεθνής μέσος της ΑΕΚ ήταν στην ενδεκάδα της «ελ τρι» και με κοντινό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 στο 17ο λεπτό, ενώ αντικαταστάθηκε στο 63′ από τον Ντιέγκο Λαϊνές, στο ματς για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του CONCACAF Nations League.

Αυτό ήταν το έκτο γκολ του Πινέδα συνολικά με το εθνόσημο και πρώτο μετά τον Σεπτέμβριο του 2021. Στο φινάλε οι Μεξικανοί δεν μπόρεσαν να πάρουν το τρίποντο (εν μέσω ισχυρών ανέμων που είχαν ως συνέπεια να καθυστερήσει η σέντρα περίπου 15 λεπτά), έμειναν στο 2-2, ωστόσο, κλείδωσαν και τυπικά την πρωτιά στον όμιλο και έγιναν η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε θέση στα ημιτελικά του θεσμού.