Ο Παναθηναϊκός Β΄ «έσπασε» το αήττητο του Ηρακλή στην εφετινή Super League 2, καθώς επικράτησε 3-2 των Θεσσαλονικέων στο Καυτανζόγλειο, στην αναμέτρηση με την οποία «άνοιξε η αυλαία» της 4ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο, και «σκαρφάλωσε» -έστω και προσωρινά- στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν με το γκολ του Τομάς στο 12ο λεπτό, ωστόσο το «τριφύλλι» ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μπροστά στο σκορ με 2-1, χάρη σε δύο τέρματα του Μπιλάλ (34΄, 43΄).

Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα (2-2) με το πέναλτι του Μιλούνοβιτς στο 54΄, ωστόσο οι «πράσινοι» πήραν το «τρίποντο» -και διατήρησαν το δικό τους εφετινό αήττητο- με το γκολ που πέτυχε ο Σαρδέλης στις καθυστερήσεις (90+1΄).

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο του πρωταθλήματος της Super League 2:

ΠΟΤ Ηρακλής – Παναθηναϊκός Β΄ 2-3