Δεν τα παρατά η Βενέτσια, παρότι έχει μόνο μαθηματικές ελπίδες για να παραμείνει στη Serie A. Η ομάδα του Αντρέα Σοντσίν, μετά από ένα συγκλονιστικό σε διακύμανση ματς, επικράτησε με 4-3 της Μπολόνια κι εξακολουθεί να ελπίζει στο θαύμα, δύο αγωνιστικές (36η) πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο 19΄, εντούτοις οι «ροσομπλού» απάντησαν με τρία γκολ (τα δύο στο β΄ μέρος). Η Βενέτσια δεν το έβαλε κάτω και με τα γκολ των Αράμου στο 78΄ και Γιόνσεν στο τρίτο λεπτο των καθυστερήσεων έφερε τα πάνω κάτω, υποχρεώνοντας τους «ροσομπλού» στην πρώτη τους ήττα μετά από αήττητο σερί έξι αγωνιστικών.

Η 36η αγωνιστική:

Ίντερ-Έμπολι 4-2 (40΄ αυτ. Ρομανιόλι, 45΄, 64΄ Μαρτίνες, 90΄+4 Σάντσες – 5΄ Πιναμόντι, 28΄ Ασλάνι)

Τζένοα-Γιουβέντους 2-1 (87΄ Γκούντμουντσον, 90΄+5 Κρισίτο – 48΄ Ντιμπάλα)

Τορίνο-Νάπολι 0-1 (73΄ Ρουΐθ)

Σασουόλο-Ουντινέζε 1-1 (6΄ Σκαμάκα – 77΄ Νούϊτινκ)

Λάτσιο-Σαμπντόρια 2-0 (41΄ Πάτριτς, 59΄ Λουίς Αλμπέρτο)

Σπέτσια-Αταλάντα 1-3 (30΄ Βέρντε – 16΄ Μουριέλ, 73΄ Τζιμσίτι, 87΄ Πάσαλιτς)

Βενέτσια-Μπολόνια 4-3 (4΄ Ανρί, 19΄ Κιγίνε, 78΄ πεν. Αράμου, 90΄+3 Γιόνσεν – 45΄+1 Ορσολίνι, 55΄ Αρναούτοβιτς, 68΄ Σουτέν)

Σαλερνιτάνα-Κάλιαρι 19:00

Βερόνα-Μίλαν 21:45