Ο Ηρακλής σημείωσε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Βέροιας με 2-1, για την 21η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Super League 2, και έστειλε την ομάδα της Ημαθίας ακόμη πιο κοντά στον υποβιβασμό στη Γ΄ Εθνική. Ο Άλεξιτς άνοιξε το σκορ για τον «Γηραιό» μόλις στο 5ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 26΄ με πέναλτι του Μπουόλι, αλλά το αυτογκόλ στο 61΄ έκρινε την τύχη της αναμέτρησης.

Στο άλλο σημερινό ματς, ο ΠΑΟΚ Β΄ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζίμα επιβλήθηκε στο «ΑEL FC Arena» του Ηρακλή Λάρισας με 4-1. Ο νεαρός επιθετικός μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο, με την ομάδα του να βρίσκεται πίσω στο σκορ από γκολ του Κέρι (44΄), και έδωσε ένα προσωπικό ρεσιτάλ με τρία γκολ (52΄, 64΄, 87΄) και μία ασίστ στον Σπυράκο (75΄), υπογράφοντας την ανατροπή για τον «δικέφαλο του βορρά».

Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 24/4

Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας 3-0 α.α.

15. Απόλλων Λάρισας 4 -20αγ.

*Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

*Αφαιρούνται επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

*Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2 2022-2023 στις 15/03/2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.