Σε «θρίλερ» εξελίχθηκε το παιχνίδι στη Λαμία ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Ολυμπιακό Βόλου, το τέλος του οποίου βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν με ανατροπή μία σπουδαία νίκη.

Το συγκρότημα του Τεννέ, αν και βρέθηκε να χάνει από τους «ερυθρόλευκους» της Μαγνησίας, εν τέλει με γκολ στις καθυστερήσεις γύρισε το ματς, επικρατώντας με 2-1 σκορ.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μαρτίνεζ δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο 53′ η γηπεδούχος ομάδα της Λαμίας έφθασε στην ισοφάριση με τον Ανδρέα Βασιλόγιαννη, ο οποίος έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από κεφαλιά του Ρεπετσά η οποία βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Ολυμπιακού Βόλου, ενώ η νίκη ήρθε με δραματικό τρόπο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων (90+3) με πέναλτι του Γκούρμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 88′ είδε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή ο Κλάρενς Μπιτάνγκ του Ολυμπιακού Βόλου.