Ο… δήμιος του Παναθηναϊκού, Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς, αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης (MVP) της 13ης αγωνιστικής στη Euroleague. Ο αρχηγός της Βαλένθια ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του στην αναμέτρηση με το «τριφύλλι» και βοήθησε σημαντικά την ισπανική ομάδα να πάρει τη νίκη με 94-91 στην παράταση.

Ο Μαυροβούνιος βρέθηκε στο παρκέ για 32 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα και τελείωσε το ματς με 23 πόντους (6/6 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 2/2 βολές), 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 κερδισμένα φάουλ και 2 λάθη.

Αποτέλεσμα αυτής της εμφάνισης ήταν ο 31 ετών άσος να συγκεντρώσει 33 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης της διοργάνωσης και να αναδειχθεί MVP μιας αγωνιστικής στη Euroleague, για τρίτη φορά στην καριέρα του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ντάντε Έξουμ είχε την υψηλότερη αξιολόγηση στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής, καθώς ο Αυστραλός γκαρντ της Παρτιζάν συγκέντρωσε 35 βαθμούς, ωστόσο η επίδοση αυτή ήρθε στην ήττα από τη Βιλερμπάν με 91-87.