Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έγινε με αντίπαλο την ΑΕΚ. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έδειξε πως βρίσκεται σε καλό δρόμο πλην όμως οι δυνάμεις την εγκατέλειψαν στο δεύτερο ημίχρονο. Το τελικό 83-77 αποτυπώνει την προσπάθεια των δύο ομάδων στο παρκέ.

Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν στο ημίχρονο με +5 (45-40) όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν την υπέρ αυτών διαφορά με συνέπεια η ΑΕΚ να πάρει προβάδισμα 11 πόντων να κυριαρχήσει στο τρίτο δεκάλεπτο και να πάρει τελικά τη νίκη.

Ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε χωρίς τους Μαργαρίτη, Χέρντον και Μήτρου-Λονγκ, ενώ η ΑΕΚ παρατάχθηκε χωρίς τους Ματσιούλις, Γιάνκοβιτς, Κατσίβελη, Λοτζέσκι και Σλότερ.

Τα δεκάλεπτα: 15-15, 45-40, 59-70, 77-83

ΠΑΟΚ (Μέξας): Μπιτ 15 (2), Λοβ 11 (2), Γκρίφιν 16 (1) , Κακλαμανάκης 13, Καραγιαννίδης, Ιατρίδης, Καμπερίδης 6 (2), Παπαντωνίου 3, Τέρνερ 13 (2).

ΑΕΚ (Παπαθεοδώρου): Ράις 16 (2)., Λάνγκφορντ 14 (2), Γκίκας 14 (2), Μορέιρα 12, Χρυσικόπουλος 12 (1), Ζήσης 6, Μωραϊτης 5 (1), Μαυροειδής 3, Γόντικας 1.