Euro 2020: Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική των ομίλων

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 16 Ιουνίου 2021, 00:09
Euro 2020: Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική των ομίλων

Με τη Γαλλία να επικρατεί 1-0 της Γερμανία ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Euro 2020. Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες:

Φάση των ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου

Τουρκία - Ιταλία 0-3

Σάββατο 12 Ιουνίου

Ουαλία - Ελβετία 1-1

Δανία - Φινλανδία 0-1

Βέλγιο - Ρωσία 3-0

Κυριακή 13 Ιουνίου

Αγγλία - Κροατία 1-0

Αυστρία - Βόρεια Μακεδονία 3-1

Ολλανδία - Ουκρανία 3-2

Δευτέρα 14 Ιουνίου

Σκωτία - Τσεχία 0-2

Πολωνία - Σλοβακία 1-2

Ισπανία - Σουηδία 0-0

Τρίτη 15 Ιουνίου

Ουγγαρία - Πορτογαλία 0-3

Γαλλία - Γερμανία 1-0

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία - Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

19:00 Τουρκία - Ουαλία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

22:00 Ιταλία - Ελβετία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

19:00 Δανία - Βέλγιο | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Ολλανδία - Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία - Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)

19:00 Κροατία - Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

22:00 Αγγλία - Σκωτία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία - Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

19:00 Πορτογαλία - Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

22:00 Ισπανία - Πολωνία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία - Τουρκία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

19:00 Ιταλία - Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία - Αυστρία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

22:00 Ρωσία - Δανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Φινλανδία - Βέλγιο | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία - Σκωτία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

22:00 Τσεχία - Αγγλία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία - Πολωνία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος)

19:00 Σλοβακία - Ισπανία | Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος)

22:00 Πορτογαλία - Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

22:00 Γερμανία - Ουγγαρία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Ιταλία 1 3 3-0
Ουαλία 1 1 1-1
Ελβετία 1 1 1-1
Τουρκία 1 0 0-3

 

2ος όμιλος

Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Βέλγιο 1 3 3-0
Φινλανδία 1 3 1-0
Δανία 1 0 0-1
Ρωσία 1 0 0-3

 

3ος όμιλος

Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Αυστρία 1 3 3-1
Ολλανδία 1 3 3-2
Ουκρανία 1 0 2-3
Βόρεια Μακεδονία 1 0 1-3

 

4ος όμιλος

Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Τσεχία 1 3 2-0
Αγγλία 1 3 1-0
Κροατία 1 0 0-1
Σκωτία 1 0 0-2

 

5ος όμιλος

Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Σλοβακία 1 3 2-1
Σουηδία 1 1 0-0
Ισπανία 1 1 0-0
Πολωνία 1 0 1-2

 

6ος όμιλος

Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Πορτογαλία 1 3 3-0
Γαλλία 1 3 1-0
Γερμανία 1 0 0-1
Ουγγαρία 1 0 0-3

 

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 16 Ιουνίου 2021, 00:12