Χάντμπολ (17η Μεσογειάδα): Τα αποτελέσματα των απογευματινών αγώνων

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 19 Φεβρουαρίου 2020, 22:33
 Χάντμπολ (17η Μεσογειάδα): Τα αποτελέσματα των απογευματινών αγώνων

17η ΜΕΣΟΓΕΙΑΔΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 19/2/2020

Με δυνατά παιχνίδια συνεχίστηκε και το απογευματινό πρόγραμμα της 17ης Μεσογειάδας χάντμπολ στα γήπεδα του Ο.Α.Κ.Α. (Αίθουσα Κασιμάτης) και Δήμου Κορυδαλλού, την τρίτη ημέρα αγώνων.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων και των δύο ομίλων, για τις θέσεις (1-8) θα παίξουν οι Αίγυπτος, Κροατία, Μπαχρέιν, Ισπανία, Ρουμανία, Μαυροβούνιο, Σερβία και Τυνησία.

Για τις θέσεις (9-14) θα παίξουν οι Ελλάδα, Βόρεια Μακεδονία, Κουβέιτ, Τουρκία, Σαουδική Αραβία και Μαρόκο.

Τα απογευματινά αποτελέσματα της Τετάρτης:

ΚΟΥΒΕΙΤ – ΣΕΡΒΙΑ 20-22 (5-6, 9-10, 6-6)

ΚΟΥΒΕΙΤ (Αλσαείντ): Αλζουαϊέντ, Χαφάρ 4, Χουσείν, Αλμασάρι, Φεράιχ, Σαίντ 2, Αλσεμερί, Αλαντουανί 11, Αλχαντάντ, Μαραφί, Αλ Ταραρουάι, Αλνταστί, Αλενέχι, Αλσαλέμ 1, Νάχεμ 1, Αλαρμπίντ, Αλιμπραχίμ

ΣΕΡΒΙΑ (Τζόρζεβιτς Αλεξάντερ) Πρέντοβιτς 2 , Ντόντιτς M. 3 , Γκούντουριτς 1, Ρόγκαν 2, Άκοβιτς , Ζένεβιτς 1 , Ντόντιτς Σ. 1, Αντονίτζεβιτς 1 , Μιγιάτοβιτς, Σίμιτς 1 , Σένιτς 4, Νέσιτς 3, Ντόντιτς Λ., Σταμένκοβιτς 1, Κοβάσεβιτς 2

Διαιτητές: Κούρτσιτς-Κρούστσιτς

Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/3 – 0/0

ΤΥΝΗΣΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ 21-19 (8-3, 7-10, 6-6)

ΤΥΝΗΣΙΑ (Ζαουάλι Ταχάρ): Ζαλάλι, Σνούσι 2, Μπουγκουέρα 1, Ελ Αγιάτσι 3, Τσέριφ, Μπανούρ, Μέντεμπ, Χαχάνα 3, Σμπούι 1, Μπουάλι 1, Σεγκάιερ 3, Κτιούι 1, Μπεν Χασίνε 6, Μπεν Χαμούντα, Άτια, Λιμέμ Ντιτ Λιουάνε

ΚΡΟΑΤΙΑ (Ματέι Μίσκοβιτς): Χέρτσεγκ, Μπάγιαν, Ζόβακ 2, Τσάπριτς, Ιβάνκοβιτς 3, Τσόσιτς 2, Μικούλιτσιτς, Κρούπιτς, Μολκ 3, Στάνιτς, Τσούλο 1, Ιβανίσεβιτς, Ντέμπελιτς, Μάτζντακ 5, Καλίνα, Τζούριτς 3

Διαιτητές: Βασιλέφκσι-Γιοβανόφσκι

Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 1/3 - 1/ 2

ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΑΙΓΥΠΤΟΣ 16-23 (7-8, 5-5, 4-10)

ΡΟΥΜΑΝΙΑ (Σίτου): Πάσκα , Τσίρα , Βέρες , Ποπ 6, Μπρουχ 2, Σαμφιρέσκου, Σίτου Ρ.2, Κατόνα , Στανέσκου 1, Μπότε 2, Κράμερ 1, Βορντεϊάνου, Ντέντου 2, Παλ, Κοστέα , Αρντελεάν

ΑΙΓΥΠΤΟΣ (Ελκασαμπι Άσερ): Φαχίμ, Χουσείν 4, Αχμέντ 3, Ράγκαμπ 1, Ντοιέμπ 3, Μοχάμεντ Σ., Αμπουσαλέμ, Ελαφίφι 1, Αμπντελρεχίμ 1, Αμπντελχάκ 3, Ιμπραχίμ 2, Μοχάμεντ O. 5, Ιμπραχίμ, Ελκασταγουί, Μοχάμεντ M.

Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης

Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 4/4 - 2/3

ΙΣΠΑΝΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ 24-13 (7-4, 9-6, 8-3)

ΙΣΠΑΝΙΑ (Σάντσες-Νιέβες Φερνάντεθ): Βιρουλέγιο, Μορένο, Γκάρι 3, Σάντα Κολόμα, Λάγκο Φερνάντεθ 1, Σεράνο Ροντρίγκεθ 4, Νίετο Μάρκος 2, Ντόμενεκ, Σαλγκάδο, Παρέρα 2, Φέρε 2, Ρεγκάρντ 3, Φερνάντεθ Ντε Μιγκέλ 3, Σαντς Ντε Νίκολας 2, Άλβαρεθ 2, Γκονζάλεθ

ΜΑΡΟΚΟ (Μεσμπάι Μοχάμ): Φατάν 2, Μπουκχάμσα, Ούαφικ 1, Κισσάρ, Ασχούμπα 2, Ελ Αζούζι, Ραζγκούι, Τσάρτιερ, Λάμπιαντ, Λάμντακαρ 3, Ελ Μελάκ, Λαμπίντ 1, Αγκουεγκίφ 1, Σαργκούν, Ελ Μουαντάρ, Ελαντίχ 3

Διαιτητές: Ρεζγκουί-Τουατί

Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι: 3/3-1/1

ΜΠΑΧΡΕΙΝ – ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ 27-17 (8-2, 10-7, 9-8)

ΜΠΑΧΡΕΙΝ (Αχμέτ Αλνατζεμ) Ίσα, Αλί 1, Χαμίντ 4, Ρέντχα, Ιμπραχίμ, Χουσείν, Καλίλ, Μαχμούντ, Μπασίμ 3, Αντουλκαρίμ 3, Ισα, Ρέντχα, Αντελ, Αλσαχίρ 11, Γιασμίν, Φουάντ 1, Αλί 4

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ (Νέιφ Αμπντούλ): Ζιχάντ Χουσείν, Αλί Κασάρ 8, Νιζάρ Αχμέτ, Χουσείν Αμπντούλαζιτς 1, Σαγιάντ Χουσείν , Φαισάλ Σάουντ, Αϊμάν Χανί, Αχμέντ Ζακί 1, Χουσείν Αλί, Μουτζάμπα Αμντέλ, Μοχάμεντ Νασέρ, Χασάν Μουσά, Σαχάντ Οσάμα 3, Μαχντί Χασάν, Αμπνταλαϊ Μοχάμαντ 2, Αχμέτ Κασί 1, Αλί Τασέρ, Χουσείν Αλί 1

Διαιτητές: Αμπντέλ-Σερίφ

Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 3/5-5/5

ΤΟΥΡΚΙΑ – ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ18-18 (8-8, 5-4, 5-6)

ΤΟΥΡΚΙΑ (Κούρτ Γιουσούφ): Σαχίν 1, Κοτσακάρα, Τοσούν 3, Αλάν, Ουλουσάν, Γιασάρ 1, Κασάρσι, Σουκάν, Γκονέντς 1, Καραντούρμους, Τσαπάρ, Μπατσκόκ, Ουζντεμίρ 5, Τσέμπι 2, Μπιλίμ 2, Γκέτσγκελ 5

ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (Ματλιέσκι Νίκολα): Ατσέβσκι, Ντιμέφσκι, Κρστέφσκι, Χάκαλικ 1, Γκορκονόφσκι 2, Μίτεφ 3, Μιτρέσκι 1, Ιβανόφσκι Ματ. Ιβανόφκσι Μιχ. 3, Ντιμόφσκι 1, Τάσεφ 3, Στοϊτζεβικ, Τρατζκόσκι 1, Σαβρέφσκι, Τοντέσκι, Σπασόφσκι 1

Διαιτητές: Εβγκίν-Μιχορντέα

Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 3/4 - 5/8

ΤΥΝΗΣΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ 14-18 (4-7, 3-6, 7-5)

ΤΥΝΗΣΙΑ (Ζαουάλι Ταχάρ): Ζαλάλι, Σνούσι 2, Ελ Αγιάτσι, Τσέριφ, Μπανούρ, Μέντεμπ 1, Ελ Καμέλ, Σμπούι 2, Μπουάλι 2, Σεγκάιερ 2, Κτιούι, Μπεν Σαλέμ 3, Μπεν Χασίνε 1, Μπεν Χαμούντα 1, Άτια, Λιμέμ Ντιτ Λιουάνε

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Κνέζεβιτς Μάρκο): Βούγιοβιτς, Γιόκιτς, Γιουνούζ, Μίλασιτς, Αμπράμοβιτς 1, Νίκολιτς 1, Ντραγκάσεβιτς 4, Μπαρτζακτάροβιτς 3, Τσέπιτς, Τζούρκοβιτς, Γκβοζντενοβιτς, Βούκιτς 2, Βουκίσεβιτς 4, Πέγιοβιτς 1, Μπρνόβιτς, Μπόσνιακ 2

Διαιτητές: Μπρόντιτς, Ζότζιτς

Δίλεπτα: 1-3, Κόκκινη: 44:10 Αμπράμοβιτς, Πέναλτι: 3/4-1/1

Το αυριανό πρόγραμμα αγώνων, Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (ΘΕΣΕΙΣ 9-14)

ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
10:30 Ελλάδα – Β. Μακεδονία
11:45 Κουβέιτ – Τουρκία
13:00 Σ. Αραβία – Μαρόκο


ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (ΘΕΣΕΙΣ 1-8)

Ο.Α.Κ.Α.
14:30 Αίγυπτος- Κροατία
16:00 Μπαχρέιν- Ισπανία
17:30 Ρουμανία- Μαυροβούνιο
19:00 Σερβία- Τυνησία

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 19 Φεβρουαρίου 2020, 22:36