Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες του Μουντομπάσκετ

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 12 Σεπτεμβρίου 2019, 16:45
Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες του Μουντομπάσκετ

Το zougla.gr σας παρουσιάζει το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Μουντομπάσκετ 2019. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων και τις βαθμολογίες των ομίλων.

1ος Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Πολωνία – Βενεζουέλα 80-69

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 55-70

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71

Κίνα – Πολωνία 76-79 παρ.

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 63-80

Βενεζουέλα – Κίνα 72-59

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Πολωνία 3 3 0 239-208
Βενεζουέλα 3 2 1 228-210
Kίνα 3 1 2 205-206
Ακτή Ελεφαντοστού 3 0 3 189-237

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ρωσία – Νιγηρία 82-77

Αργεντινή – Νότια Κορέα 95-69

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Νιγηρία – Αργεντινή 81-94

Νότια Κορέα – Ρωσία 73-87

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Νότια Κορέα – Νιγηρία 66-108

Ρωσία – Αργεντινή 61-69

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Αργεντινή 3 3 0 258-211
Ρωσία 3 2 1 230-219
Νιγηρία 3 1 2 266-242
Νότια Κορέα 3 0 3 208-290

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 81-83

Ισπανία – Τυνησία 101-62

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Τυνησία – Ιράν 79-67

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 63-73

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 67-64

Ισπανία – Ιράν 73-65

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Ισπανία 3 3 0 247-190
Πουέρτο Ρίκο 3 2 1 213-218
Τυνησία 3 1 2 205-235
Ιράν 3 0 3 213-235

 

4ος Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ανγκόλα – Σερβία 59-105

Φιλιππίνες – Ιταλία 62-108

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Ιταλία – Ανγκόλα 92-61

Σερβία – Φιλιππίνες 126-67

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα – Φιλιππίνες 84-81 παρ., 73-73 κ.α.

Ιταλία – Σερβία 77-92

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Σερβία 3 3 0 323-203
Ιταλία 3 2 1 277-215
Ανγκόλα 3 1 2 204-278
Φιλιππίνες 3 0 3 210-318

 

5ος Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Τουρκία – Ιαπωνία 86-67

Τσεχία – ΗΠΑ 67-88

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Ιαπωνία – Τσεχία 76-89

ΗΠΑ – Τουρκία 93-92 παρ., 81-81 κ.α.

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Τουρκία – Τσεχία 76-91

ΗΠΑ – Ιαπωνία 98-45

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
ΗΠΑ 3 3 0 279-204
Τσεχία 3 2 1 247-240
Τουρκία 3 1 2 254-251
Ιαπωνία 3 0 3 188-273

 

6ος Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 94-102

Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 83-93

Βραζιλία – Ελλάδα 79-78

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 84-73

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 103-97

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Βραζιλία 3 3 0 265-245
Ελλάδα 3 2 1 266-236
Νέα Ζηλανδία 3 1 2 284-288
Μαυροβούνιο 3 0 3 216-262

 

7ος Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 80-76

Γαλλία – Γερμανία 78-74

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία 68-70

Ιορδανία – Γαλλία 64-103

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Γερμανία – Ιορδανία 96-62

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 56-90

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Γαλλία 3 3 0 271-194
Δομινικανή Δημοκρατία 3 2 1 206-234
Γερμανία 3 1 2 238-210
Ιορδανία 3 0 3 202-279

 

8ος Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Αυστραλία 92-108

Σενεγάλη – Λιθουανία 47-101

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία – Σενεγάλη 81-68

Λιθουανία – Καναδάς 92-69

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Σενεγάλη 82-60

Λιθουανία – Αυστραλία 82-87

Η βαθμολογία

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Αυστραλία 3 3 0 276-242
Λιθουανία 3 2 1 275-203
Καναδάς 3 1 2 243-260
Σενεγάλη 3 0 3 175-264

 

H δεύτερη φάση

9ος Όμιλος

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

 Πολωνία-Ρωσία 79-74

Αργεντινή-Βενεζουέλα 87-67

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Βενεζουέλα-Ρωσία 60-69

Πολωνία-Αργεντινή 65-91

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Αργεντινή 5 5 0 436-343
Πολωνία 5 4 1 383-373
Ρωσία 5 3 2 378-353
Βενεζουέλα 5 2 3 355-366

 

10ος Όμιλος

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

Σερβία-Πουέρτο Ρίκο 90-47

Ισπανία-Ιταλία 67-60

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Πουέρτο Ρίκο-Ιταλία 83-83κ.α., 89-94 παρ.

Ισπανία-Σερβία 81-69

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Iσπανία 5 5 0 395-319
Σερβία 5 4 1 482-331
Ιταλία 5 3 2 431-371
Πουέρτο Ρίκο 5 2 3 349-402

 

11ος Όμιλος

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Βραζιλία-Τσεχία 71-93

ΗΠΑ-Ελλάδα 69-53

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Τσεχία-Ελλάδα 77-84

ΗΠΑ-Βραζιλία 89-73

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
ΗΠΑ 5 5 0 437-330
Τσεχία 5 3 2 417-395
Ελλάδα 5 3 2 403-382
Βραζιλία 5 3 2 409-427

 

12ος Όμιλος

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία-Δομινικανή Δημοκρατία 82-76

Γαλλία-Λιθουανία 78-75

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Δομινικανή Δημοκρατία-Λιθουανία 55-74

Γαλλία-Αυστραλία 98-100

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Αυστραλία 5 5 0 458-416
Γαλλία 5 4 1 447-369
Λιθουανία 5 3 2 424-336
Δομινικανή Δημοκρατία 5 2 3 337-390


Αγώνες κατάταξης 17-32

13oς Όμιλος

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

Νιγηρία-Ακτή Ελεφαντοστού 83-66

Κίνα-Κορέα 77-73

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Ακτή Ελεφαντοστού-Κορέα 71-80

Κίνα-Νιγηρία 73-86

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Νιγηρία 5 3 2 435-381
Κίνα 5 2 3 355-365
Κορέα 5 1 4 361-438
Ακτή Ελεφαντοστού 5 0 5 326-400

 

14ος Όμιλος

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα-Ιράν 62-71

Τυνησία-Φιλιππίνες 86-67

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Τυνησία-Ανγκόλα 86-84

Ιράν-Φιλιππίνες 95-75

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Tυνησία 5 3 2 377-386
Ιράν 5 2 3 379-372
Ανγκόλα 5 1 4 350-435
Φιλιππίνες 5 0 5 352-499

 

15ος Όμιλος

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Νέα Ζηλανδία-Ιαπωνία 111-81

Τουρκία-Μαυροβούνιο 79-74

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Ιαπωνία-Μαυροβούνιο 65-80

Τουρκία-Νέα Ζηλανδία 101-102

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Νέα Ζηλανδία 5 3 2 497-470
Τουρκία 5 2 3 434-427
Μαυροβούνιο 5 1 4 370-406
Ιαπωνία 5 0 5 334-464

 

16ος Όμιλος

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Καναδάς-Ιορδανία 126-71

Γερμανία-Σενεγάλη 89-78

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Ιορδανία-Σενεγάλη 79-77

 Γερμανία-Καναδάς 82-76

Ομάδα Παιχνίδια Νίκες Ήττες Πόντοι
Γερμανία 5 3 2 409-364
Καναδάς 5 2 3 445-413
Ιορδανία 5 1 4 352-482
Σενεγάλη 5 0 5 330-432

 

Η Γ' φάση

Προημιτελικά

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

Αργεντινή-Σερβία 95-85

Ισπανία-Πολωνία 90-78

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

ΗΠΑ-Γαλλία 79-89

Αυστραλία-Τσεχία 82-70

Θέσεις κατάταξης 5-8

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

Σερβία-ΗΠΑ 94-89

Πολωνία-Τσεχία 84-94

Ημιτελικά

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

Ισπανία-Αυστραλία 95-88 β' παρ., 71-71 κ.α., 80-80 παρ.

Αργεντινή-Γαλλία 80-66

Θέσεις κατάταξης 5-8

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

ΗΠΑ-Πολωνία 87-74

Σερβία-Τσεχία 90-81

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

«Μικρός» τελικός

11.00: Αυστραλία-Γαλλία, ΕΡΤ SPORTS

Τελικός

15.00: Ισπανία-Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2019, 16:55