Με πλήρη δράση συνεχίζονται το Σάββατο 24 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 23 αγωνίσματα.
Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.
Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:
Σάββατο 24 Ιουλίου
Γυναικείο Μπάσκετ 3Χ3
04:15 Ρωσία – Ιαπωνία
04:40 Κίνα – Ρουμανία
08:00 Ρωσία – Κίνα
08:25 Ρουμανία – Ιαπωνία
11:30 Ιταλία – Μογγολία
11:55 ΗΠΑ – Γαλλία
15:00 Μογγολία – ΗΠΑ
15:25 Γαλλία – Ιταλία
Ανδρικό Μπάσκετ 3Χ3
05:35 Πολωνία – Λετονία
06:00 Κίνα – Σερβία
08:00 Ρωσία – Κίνα
09:25 Σερβία – Ολλανδία
12:40 Λετονία – Βέλγιο
13:05 Ιαπωνία – Πολωνία
16:00 Ολλανδία – Ρωσία
16:25 Βέλγιο – Ιαπωνία
Τοξοβολία
03:30
Μικτές ομάδες φάση των 16
08:15
Μικτές ομάδες προημιτελικά
Μικτές ομάδες ημιτελικά
Μικτές ομάδες μικρός τελικός
Μικτές ομάδες τελικός
Γυμναστική
04:00 Προκριματικά ανδρών
Μπάντμιντον
03:00
Μονό ανδρών
Μονό Γυναικών
Διπλό Ανδρών
Διπλό Γυναικών
Μικτό
12:00
Μονό ανδρών
Μονό Γυναικών
Διπλό Ανδρών
Διπλό Γυναικών
Μικτό
Σόφτμπολ
04:00 Αυστραλία – Καναδάς
08:30 ΗΠΑ – Μεξικό
14:00 Ιαπωνία – Ιταλία
Μπιτς Βόλεϊ
03:00
Προκριματικά Ανδρών – Γυναικών
Πυγμαχία
Γυναίκες
05:00
(54-57κ.) – Προκριματικά – Φάση των 32
(64-69κ.) – Προκριματικά – Φάση των 32
11:00
(54-57κ.) – Προκριματικά – Φάση των 32
Άνδρες
05:00
52-57 κ.- Προκριματικά – Φάση των 32
63-69 κ.- Προκριματικά – Φάση των 32
81-91κ. – Προκριματικά – Φάση των 32
11:00
52-57κ. – Προκριματικά – Φάση των 32
63-69κ. – Προκριματικά – Φάση των 32
91κ. – Προκριματικά – Φάση των 32
Ποδηλασία Δρόμου
05:00
Ποδηλασία Ανδρών
Ιππασία
11:00
Ντρεσάζ
Ξιφασκία
Γυναίκες
03:00
Ξίφος ασκήσεως Φάση των 64
Ξίφος ασκήσεως Φάση των 32
Ξίφος ασκήσεως Φάση των 16
Ξίφος ασκήσεως Προημιτελικά
12:00
Ξίφος ασκήσεως Ημιτελικά
Ξίφος ασκήσεως Μικρός τελικός
Ξίφος ασκήσεως Γυναικών Τελικός
Άνδρες
03.00
Σπάθη Φάση των 64
Σπάθη Φάση των 32
Σπάθη Φάση των 16
Σπάθη Προημιτελικά
12:00
Σπάθη Ημιτελικά
Σπάθη Μικρός τελικός
Σπάθη Τελικός
Ποδόσφαιρο
Γυναίκες
10:30 Χιλή – Καναδάς
11:00 Κίνα – Ζάμπια
11:30 Σουηδία – Αυστραλία
13:30 Ιαπωνία – Μεγάλη Βρετανία
14:00 Ολλανδία – Βραζιλία
14:30 Νέα Ζηλανδία – ΗΠΑ
Χάντμπολ
Άνδρες (προκριματικά)
03:00 Νορβηγία – Βραζιλία
05:00 Γαλλία – Αργεντινή
08:15 Σουηδία – Μπαχρέιν
10:15 Γερμανία – Ισπανία
13:30 Πορτογαλία – Αίγυπτος
15:30 Δανία – Ιαπωνία
Χόκεϊ
Άνδρες
03:30 Ιαπωνία – Αυστραλία
04:00 Νέα Ζηλανδία – Ινδία
05:45 Ολλανδία – Βέλγιο
06:15 Αργεντινή – Ισπανία
12:30 Μεγάλη Βρετανία – Ν. Αφρική
13:00 Καναδάς – Γερμανία
Γυναίκες
14:45 Ολλανδία – Ινδία
15:45 Ιρλανδία – Ν. Αφρική
Τζούντο
Γυναίκες
05:00
-48 κ. Προκριματικά
-48 κ. Προημιτελικά
11:00
-48κ. Ρεπεσάζ
-48 κ. Ημιτελικά
-48 κ. Μικρός τελικός
-48 κ. Τελικός
Άνδρες
05:00
-60 κ. Προκριματικά
-60 κ. Προημιτελικά
11:00
-60 κ. Ρεπεσάζ
-60 κ. Ημιτελικά
-60 κ. Μικρός τελικός
-60 κ. Τελικός
Κωπηλασία
Γυναίκες
02:30
Μονό σκιφ ρεπεσάζ
Διπλό σκιφ ρεπεσάζ
Δίκωπος
Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών
Άνδρες
02:30
Μονό σκιφ ρεπεσάζ
Διπλό σκιφ ρεπεσάζ
Δίκωπος
Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών
Τετράκωπος
Σκοποβολή
02:30
10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών προκριματικά
10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών τελικός
10μ. αεροβόλο πιστόλι ανδρών προκριματικά
10μ. αεροβόλο πιστόλι ανδρών τελικός
Κολύμβηση
13:00
400μ. μικτή ανδρών
100μ. Πεταλούδα γυναικών
400μ. μικτή γυναικών
100μ. πρόσθιο ανδρών
4Χ100 ελεύθερο γυναικών
Πιγνκ πονγκ
03:00
Προκριματικά ανδρών
Προκριματικά γυναικών
Μικρό – φάση των 16
08:15
Μονό ανδρών
Μονό γυναικών
13:30
Μονό ανδρών
Μονό γυναικών
Ταεκβοντό
04:00
-49κ. Γυναικών γύρος των 16
-58κ. Ανδρών γύρος των 15
-49κ. Γυναικών προημιτελικά
-58κ. Ανδρών προημιτελικά
-49κ. Γυναικών ημιτελικά
-58κ. Ανδρών ημιτελικά
13:00
-49κ. Γυναικών ρεπεσάζ
-58κ. Ανδρών ρεπεσάζ
-49κ. Γυναικών μικρός τελικός
-58κ. Ανδρών μικρός τελικός
-49κ. Γυναικών τελικός
-58κ. Ανδρών τελικός
Τένις
05:00
Πρώτος γύρος ανδρών
Πρώτος γύρος γυναικών
Πρώτος γύρος διπλό ανδρών
Πρώτος γύρος διπλό γυναικών
Βόλεϊ
Ανδρών
03:00 Ιταλία – Καναδάς
05:05 Βραζιλία – Τυνισία
08:20 Ρωσία – Αργεντινή
10:25 Ιαπωνία – Βενεζουέλα
13:40 Πολωνία – Ιράν
15:45 Ηνωμένες Πολιτείες – Γαλλία
Πόλο
Γυναικών
08:00 Ιαπωνία – ΗΠΑ
09:30 Καναδάς – Αυστραλία
12:20 Ν. Αφρική – Ισπανία
13:50 Κίνα – Ρωσία
Άρση Βαρών
03:50
49κ. Γυναικών