Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι η Μπάγερν Μονάχου επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, επικρατώντας εύκολα το Σάββατο με 4-0 της Κολωνίας στην «Αλιάνζ Αρίνα» για την 5η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Ο Πολωνός σούπερ σταρ της πρωταθλήτριας Γερμανίας άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ στο 48′ έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Στη συνέχεια ο Φελίπε Κουτίνιο πέτυχε με πέναλτι (62′) το πρώτο γκολ του με τη φανέλα των Βαυαρών, με τονΠέρισιτς στο 73ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ για την Μπάγερν.

Αξίζει να σημειωθεί πως τα «κριάρια» αγωνίζονταν από το 59ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ενιζίμπουε.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους αγωνίστηκε με τους: Νόιερ, Παβάρ, Σούλε, Μπόατενγκ (59′ Μαρτίνεθ), Ερνάντες, Κίμιχ (71′ Κουϊσάνς), Τολισό, Γκνάμπρι, Κουτίνιο, Πέρισιτς και Λεβαντόφσκι (71′ Μίλερ).