Θύμα έκπληξης έπεσε η Μπάγερν Μονάχου στη Λευκορωσία, σε αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική του 6ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η ομάδα του Χάινκες ηττήθηκε με 3-1 σκορ από την ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ και παρέμεινε στους τρεις βαθμούς, βλέποντας την αντίπαλό της να φτάνει τους έξι.

Ο Αλεκσάντρ Παβλόβ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 23′, ενώ ο Αλεκσάντερ Ροντιόνοβ στο 78′ διπλασίασε τα τέρματά τους.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι Βαυαροί μείωσαν σε 2-1 με τον Φρανκ Ριμπερί, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπρεσάν διαμόρφωσε το τελικό 3-1, βάζοντας έτσι το… κερασάκι στην τούρτα για τους Λευκορώσους.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Βαλένθια επιβλήθηκε με 2-0 σκορ της Λιλ, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στους φετινούς ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Σκόρερ και των δύο τερμάτων των «νυχτερίδων» ήταν ο Γιόνας στο 38’ και στο 75’.

Τα αποτελέσματα:

ΜΠΑΤΕ – Μπάγερν 3-1
23′ Παβλόβ, 78′ Ροντιόνοβ, 95′ Μπρεσάν / 91′ Ριμπερί

Βαλένθια – Λιλ 2-0