Επιμέλεια: Άννα Νικολάου

Τυχερός μέσα στην ατυχία του ήταν ένας οπαδός της Ρεάλ Μαδρίτης, ο οποίος αποφάσισε να αποχωρήσει από το «Σαντιάγο Μπερναμπέου» λίγο πριν από το τέλος του αγώνα με τη Μάντσεστερ Σίτι για τα ημιτελικά του Champions League.

Ο φίλος της «βασίλισσας» μαζί με τη μικρή κόρη του αναγκάστηκε να αποχωρήσει μετά το προβάδισμα των «πολιτών» και την ισοφάριση της ομάδας του σε 1-1, καθώς δεν πίστεψε ότι μπορεί να συμβεί η επική ανατροπή που θα ακολουθούσε.

«Η κόρη μου έχει σχολείο αύριο», ανέφερε χαρακτηριστικά ο ίδιος μιλώντας στην εκπομπή «Chiringuito TV».

Ωστόσο, η Ρεάλ δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα, καθώς, πριν ακόμη ολοκληρώσει τις δηλώσεις του, ο Ροντρίγκο «χτύπησε» με 2ο τέρμα του, στέλνοντας το ματς στην παράταση και τον φίλαθλο μαζί με την κόρη του και πάλι μέσα στο «Μπερναμπέου» για τη συνέχεια του αγώνα.

Το ίδιο έκαναν και άλλοι οπαδοί των «μερένχες» που είχαν κάνει το λάθος να αποχωρήσουν.

Τουλάχιστον, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν την παράταση του αγώνα, που έχρισε φιναλίστ του τελικού του Champions League την ομάδα της καρδιάς τους. Όποιος βιάζεται… τρέχει.