Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Πέμπτης (5/8)

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 3 Αυγούστου 2021, 23:59
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Πέμπτης (5/8)

Με πλήρη δράση συνεχίζονται την Πέμπτη 5 Αυγούστου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 22 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Πέμπτη 5 Αυγούστου

Στίβος

Γυναίκες

03:00 Ύψος – προκριματικά

03:40 Έπταθλο – μήκος

04:00 4Χ100μ. – προκριματικά

06:30 Έπταθλο – ακοντισμός

13:20 Επί κοντώ – τελικός

13:25 4Χ400μ. – προκριματικά

15:20 Έπταθλο – 800μ.

Άνδρες

03:00 Δέκαθλο – 110μ. εμπόδια

03:50 Δέκαθλο – δισκοβολία

05:00 Τριπλούν – τελικός

05:30 4Χ100μ. – προκριματικά

05:30 Σφαιροβολία – τελικός

05:55 110μ. εμπόδια – τελικός

05:55 Δέκαθλο – επί κοντώ

10:00 20.000μ. βάδην – τελικός

13:15 Δέκαθλο – ακοντισμός

14:00 1.500μ. – ημιτελικά

15:00 400μ. – τελικός

15:40 Δέκαθλο – 1.500μ.

23:30 50.000μ. βάδην - τελικός

Μπέιζμπολ

13:00 Ημιτελικός

Μπάσκετ

Άνδρες

07:15 Ημιτελικός

14:00 Ημιτελικός

Μπιτς βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Ημιτελικός

04:00 Ημιτελικός

Άνδρες

15:00 Ημιτελικός

16:00 Ημιτελικός

Πυγμαχία

Γυναίκες

08:00 57-60κ. Ημιτελικός

Άνδρες

08:30 48-52κ. Ημιτελικός

09:00 69-75κ. Ημιτελικός

09:35 52-57κ. Τελικός

Κανό – καγιάκ

Γυναίκες

03:45 200μ. ατομικό κανό – ημιτελικά

04:00 500μ. ατομικό καγιάκ – ημιτελικά

05:36 200μ. ατομικό κανό – τελικός

06:08 500μ. ατομικό καγιάκ – τελικός

Άνδρες

03:30 200μ. ατομικό καγιάκ – ημιτελικά

04:15 1.000μ. διπλό καγιάκ – ημιτελικά

05:17 200μ. ατομικό καγιάκ – τελικός

06:34 1.000μ. διπλό καγιάκ – τελικός

Ποδηλασία

Γυναίκες

10:06 κεϊρίν – προημιτελικά

10:57 κεϊρίν – ημιτελικά

11:45 κεϊρίν – τελικός

Άνδρες

09:30 Όμνιουμ σκρατς

09:50 Σπριντ – προκριματικά

10:24 Σπριντ – ρεπεσάζ

10:27 Όμνιουμ τέμπο

10:45 Σπριντ – προημιτελικά

12:27 Σπριντ θέσεις 5-8

Καταδύσεις

Γυναίκες

04:00 10μ. πλατφόρμα ημιτελικός

09:00 10μ. πλατφόρμα τελικός

Ιππασία

11:00 Άλμα

Ποδόσφαιρο

Γυναίκες

11:00 Μικρός τελικός

Γκολφ

01:30 Αγώνας γυναικών

Χάντμπολ

Άνδρες

11:00 Ημιτελικός

15:00 Ημιτελικός

Χόκεϊ

Άνδρες

04:30 Μικρός τελικός

13:00 Τελικός

Καράτε

Γυναίκες

10:00 Κάτα – προκριματικά

11:00 Κουμίτε – 55κ. προκριματικά

13:30 Κάτα – τελικοί

14:40 Κουμίτε – 55κ. ημιτελικοί

14:50 Κουμίτε – 55κ. τελικοί

Άνδρες

06:00 Κουμίτε – 67κ. προκριματικά

14:00 Κουμίτε – 67κ. ημιτελικοί

14:40 Κουμίτε – 67κ. τελικοί

Μαραθώνια κολύμβηση

Άνδρες

00:30 10.000μ.

Μοντέρνο πένταθλο

Γυναίκες

07:00 Αγώνες κατάταξης

Άνδρες

10:30 Αγώνες κατάταξης

Σκέιτμπορντ

Άνδρες

03:00 Προκριματικά

06:30 Τελικοί

Αναρρίχηση

11:30 Ταχύτητα – τελικοί

12:30 Bouldering – τελικοί

15:10 Lead – τελικοί

Πινγκ πονγκ

Γυναίκες

05:00 Ομαδικό Μικρός τελικός

13:30 Ομαδικό τελικός

Βόλεϊ

Άνδρες

07:00 Ημιτελικός

15:00 Ημιτελικός

Πόλο

Γυναίκες

08:00 Θέσεις 5-8

09:30 Ημιτελικός

12:20 Θέσεις 5-8

13:50 Ημιτελικός

Πάλη

Γυναίκες

05:00 57κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:30 53κ. ελευθέρα προημιτελικά

06:15 53κ. ελευθέρα ημιτελικά

06:15 57κ. ελευθέρα τελικοί

Άνδρες

05:00 57κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:00 86κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:30 74κ. ελευθέρα προημιτελικά

05:30 125κ. ελευθέρα προημιτελικά

06:15 74κ. ελευθέρα ημιτελικά

06:15 125κ. ελευθέρα ημιτελικά

06:15 57κ. ελευθέρα τελικοί

06:15 86κ. ελευθέρα τελικοί

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 5 Αυγούστου 2021, 07:58