Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τρίτης (27/7)

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 27 Ιουλίου 2021, 00:04
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τρίτης (27/7)

Σε πλήρη εξέλιξη συνεχίζονται την Τρίτη 27 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 29 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

27 Ιουλίου

3Χ3 Μπάσκετ

Γυναίκες

07:00 ΗΠΑ-Ιαπωνία

07:25 Κίνα-Μογγολία

11:00 Γαλλία-Ρουμανία

11:25 Ρωσία-Ιταλία

14:30 Προημιτελικά (2 αγώνες)

Άνδρες

07:00 Βέλγιο-Πολωνία

07:25 Κίνα-Ιαπωνία

11:00 Σερβία-Ρωσία

11:25 Λετονία-Ολλανδία

14:30 Προημιτελικά (2 αγώνες)

Τοξοβολία

03:30

Γυναίκες-άνδρες φάση των 32 - φάση των 16

10:00

Γυναίκες-άνδρες φάση των 32 - φάση των 16

Γυμναστική

Γυναίκες

13:45 τελικός

Μπάντμιντον

Γυναίκες-άνδρες

04:00 Μονό - διπλό

12:00 Μόνο - διπλό

Σόφτμπολ

07:00 Μικρός τελικός

14:00 τελικός

Μπάσκετ

Γυναίκες

04:00 Ιαπωνία-Γαλλία

07:40 Νιγηρία-ΗΠΑ

10:20 Αυστραλία-Βέλγιο

15:00 Πουέρτο Ρίκο-Κίνα

Μπιτς βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 4 αγώνες

09:00 3 αγώνες

14:00 3 αγώνες

Πυγμαχία

Γυναίκες

05:00

57-60 κ. φάση 32

64-69 κ. φάση 16

11:00

57-60 κ. φάση 32

64-69 κ. φάση 16

Άνδρες

05:00

63-69 κ. φάση 16

81-91 κ. φάση 16

11:00

63-69 κ. φάση 16

81-91 κ. φάση 16

Κανό-σλάλομ

Γυναίκες

08:00 Ημιτελικός-τελικός

Ορεινή ποδηλασία

Γυναίκες

09:00 τελικός

Καταδύσεις

Γυναίκες

09:00 Συγχορνισμένη κατάδυση 10μ. τελικός

Ιππασία

11:00 Ομαδικό ντρεσάζ τελικός

Ξιφασκία

Γυναίκες

Ξίφος μονομαχίας

05:25 Προμηιτελικά-ημιτελικά

12:30 Μικρός τελικός-τελικός

Ποδόσφαιρο

Γυναίκες

11:00 Νέα Ζηλανδία-Σουηδία

11:00 ΗΠΑ-Αυστραλία

14:00 Χιλή-Ιαπωνία

14:00 Καναδάς-Μ. Βρετανία

14:30 Βραζιλία-Ζάμπια

14:30 Ολλανδία-Κίνα

Χάντμπολ

Γυναίκες

03:00 Ιαπωνία-Μαυροβούνιο

05:00 Βραζιλία-Ουγγαρία

08:15 Σουηδία-Ρωσία

10:15 Ν. Κορέα-Ολλανδία

13:30 Αγκόλα-Νορβηγία

15:30 Γαλλία-Ισπανία

Χόκεϊ

Άνδρες

03:30 Αργεντινή-Αυστραλία

04:00 Ινδία-Ισπανία

05:45 Ιαπωνία-Ν. Ζηλανδία

06:15 Γερμανία-Μ. Βρετανία

12:30 Βέλγιο-Ν. Αφρική

14:45 Ολλανδία-Καναδάς

Τζούντο

Γυναίκες

05:00

63κ. Προκριματικά-προημιτελικά

11:00

63κ. ρεπεσάζ-Ημιτελικά- μικρός τελικός - τελικός

Άνδρες

05:00

81κ. Προκριματικά-προημιτελικά

11:00

81κ. ρεπεσάζ-Ημιτελικά- μικρός τελικός - τελικός

Ράγκμπι

Άνδρες

03:00 Καναδάς-Ιαπωνία

03:30 Φίτζι-Μ. Βρετανία

04:00 Αργεντινή-Ν. Κορέα

04:30 Ν. Ζηλανδία-Αυστραλία

05:00 Κένυα-Ιρλανδία

05:30 Ν. Αφρική-ΗΠΑ

10:30 Θέσεις 9-12

11:00 Θέσεις 9-12

11:30 Προημιτελικά

12:00 Προημιτελικά

12:30 Προημιτελικά

13:00 Προημιτελικά

Ιστιοπλοΐα

12:00

Γυναίκες

Randial-49er

Άνδρες

Laser-finn-49er

Σκοποβολή

03:00

10μ. πιστόλι μεικτό προκριματικά-τελικός

10μ. καραμπίνα προκριματικά-τελικός

Ιστιοσανίδα

Γυναίκες - άνδρες

01:00

Προημιτελικά - τελικός

Κολύμβηση

Γυναίκες

04:30

200μ. ελύθερο ημιτελικά

100μ. ύπτιο τελικός

200μ. μεικτή ατομική ημιτελικά

13:00

200μ. πεταλούδα προκριματικά

Άνδρες

04:30

200μ. ελεύθερο τελικός

100μ. ύπτιο τελικός

200μ. πεταλούδα ημιτελικά

13:00

100μ. ελεύθερο προκριματικά

200μ. ύπτιο προκριματικά

4Χ200μ. ελεύθερο προκριματικά

800μ. ελεύθερο προκριματικά

Πινγκ πονγκ

Γυναίκες - Άνδρες

04:00 μονό προκριματικά

08:30 μονό προκριματικά φάση 16

13:30 μονό φάση 16

Ταεκβοντό

04:00

67κ. γυναικών

80κ. ανδρών

Τένις

05:00

Γυναίκες - άνδρες

μονό - προκριματικά

διπλό προκριματικά - προημιτελικός

Τρίαθλο

03:30

γυναίκες

Βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Ρωσία-Αργεντινή

05:00 Κίνα-ΗΠΑ

06:20 Ιαπωνία-Σερβία

08:20 Ιταλία-Τουρκία

13:40 Βραζιλία-Άγιος Δομίνικος

15:40 Ν. Κορέα-Κένυα

Πόλο

Άνδρες

04:00 Ν. Αφρική-ΗΠΑ

06:00 Μαυροβούνιο-Ισπανία

08:00 Καζακστάν-Σερβία

10:00 Ιταλία-Ελλάδα

12:20 Ιαπωνία-Ουγγαρία

14:20 Αυστραλία-Κροατία

Άρση Βαρών

Γυναίκες

05:50

59κ.

64κ.

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 27 Ιουλίου 2021, 00:04