Η Κολομβία δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της στο Copa America αφού έμεινε στο 0-0 με τη Βενεζουέλα.

Η Κολομβία ήταν ανώτερη από την αντίπαλο της, αλλά έπεσε πάνω σε έναν εκπληκτικό Βούλικερ Φαρίνεζ, ο οποίος με εντυπωσιακές αποκρούσεις κράτησε το… μηδέν στην εστία του και τον βαθμό για τη Βενεζουέλα.

Οι Κολομβιανοί είχαν τον έλεγχο του αγώνα και αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο αλλά και στο δεύτερο μέρος, ενώ η Βενεζουέλα απειλούσε με αντεπιθέσεις. Στο 84ο λεπτό ακυρώθηκε σωστά γκολ της Κολομβίας ως οφσάιντ, ενώ στο 93ο λεπτό αποβλήθηκε ο Λουίς Ντίαζ, αλλά η Βενεζουέλα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την αριθμητικής της υπεροχή.

Η Κολομβία είναι στην 1η θέση με 4 βαθμούς, ενώ η Βενεζουέλα είναι στην 3η θέση με 1 βαθμό σε δύο αγώνες.

Πηγή: sdna.gr