Εκτός δράσης γι΄ αρκετές εβδομάδες αναμένεται να μείνει ο διεθνής Κροάτης μέσος της Ίντερ, Μαρσέλο Μπρόζοβιτς, ο οποίος υπέστη μερική ρήξη στο μυ, όπως ανακοίνωσε τη Δευτέρα (26/09) η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.

Ο 29χρονος, ο οποίος έχει πετύχει 7 γκολ σε 76 ματς με την «Χρβάτσκα», τραυματίστηκε στο 18ο λεπτό της εκτός έδρας νίκης (3-1) επί της Αυστρίας, το βράδυ της Κυριακής (25/09) στο «Ερνστ Χάπελ» της Βιένης, για την 6η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Nations League.

Η Κροατία με το «τρίποντο» που πήρε εξασφάλισε την πρώτη θέση του 1ου ομίλου της League A (13 βαθμούς σε 6 αγώνες) και, πλέον, θα επικεντρωθεί στην προετοιμασία της ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ, όπου θα κάνει πρεμιέρα στις 23/11 απέναντι στο Μαρόκο.

Ο Μπρόζοβιτς μετρά 9 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις με την φανέλα της Ίντερ την τρέχουσα περίοδο, έχοντας σκοράρει 2 φορές.