Ο Μπάμπης Λυκογιάννης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο Σαλέρνο στο ματς της Μπολόνια κόντρα στην τοπική Σαλερνιτάνα (2-2), για την 27η αγωνιστική στη Serie A, σε ένα ματς που έλαμψε και ο Κυριακόπουλος, ο οποίος είχε δύο ασίστ.

Ο Έλληνας διεθνής αμυντικός πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο τελικό σκορ στο 73ο λεπτό και ήταν από τους καλύτερους παίκτες των φιλοξενούμενων. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, αλλά οι «ροσομπλού» απάντησα και στις δύο και κατάφεραν να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας.

Νωρίτερα, μια μικρή βαθμολογική ανάσα πήρε η Κρεμονέζε, καθώς κατάφερε να σταθεί όρθια και να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Μόντσα (1-1). Οι φιλοξενούμενοι, που προηγήθηκαν με τον Τσιοφάνι (62′) και ισοφαρίστηκαν επτά λεπτά αργότερα από τον Αουγκούστο, πήραν μια μικρή ανάσα και συνεχίζουν την εξαιρετικά δύσκολη προσπάθεια ν’ αποφύγουν τον υποβιβασμό.