Μουντιάλ U17: Μεγάλη νίκη-πρόκριση για την Παραγουάη, 3-2 με ανατροπή την Αργεντινή

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου 2019, 12:06

Συμπληρώθηκε το παζλ της προημιτελικής φάσης του παγκοσμίου κυπέλλου για παίκτες ηλικίας κάτω των 17 ετών, που φιλοξενείται στη Βραζιλία.

Στο τελευταίο ματς για τη «φάση των 16» η Παραγουάη επικράτησε της Αργεντινής με 3-2, παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, χάρη στα τέρματα των Θεμπάγιος (271) και Γοδόι (42`).

Το «χρυσό γκολ» για τους νικητές πέτυχε ο Ντουάρτε στο 86ο λεπτό, ενώ την ανατροπή «προετοίμασαν» νωρίτερα οι Κάνο (58` αυτογκόλ) και Τόρες (73`).

Θέση στην οκτάδα εξασφάλισε και η Ιταλία που επικράτησε με 1-0 του Ισημερινού, με το τέρμα που σημείωσε ο Οριστάνιο στο 76ο λεπτό.