Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Παρασκευή (6/8)

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 5 Αυγούστου 2021, 17:08
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Παρασκευή (6/8)

Με αμείωτη δράση συνεχίζονται την Παρασκευή 6 Αυγούστου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 21 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Παρασκευή 6 Αυγούστου

Καλλιτεχνική κολύμβηση

13:30 Τεχνική ρουτίνα

Στίβος

Γυναίκες

00:30 20.000μ. βάδην

14:50 Ακοντισμός – τελικός

15:35 400μ. τελικός

15:50 1.500μ. τελικός

16:30 4Χ100μ. τελικός

Άνδρες

14:25 4Χ400μ. προκριματικά

14:37 4Χ400μ. προκριματικά

15:00 5.000μ. τελικός

16:50 4Χ100μ. τελικός

Μπάσκετ

Γυναίκες

07:40 ΗΠΑ-Σερβία Ημιτελικός

14:00 Ιαπωνία-Γαλλία Ημιτελικός

Μπιτς βόλεϊ

Γυναίκες

04:00 Γκράντινα/Κραβτσένοκα (Λετονία)-Βερζ Ντεπρέ/Χάιντριχ (Ελβετία) Μικρός τελικός

05:30 Ντελ Σολάρ/Κλάντσι (Αυστραλία)-Έιπριλ/Άλιξ (ΗΠΑ) Τελικός

Πυγμαχία

Γυναίκες

08:00 69-75κ. ημιτελικός

08:15 69-75κ. ημιτελικός

Άνδρες

08:32 57-63κ. ημιτελικός

08:47 57-63κ. ημιτελικός

09:05 81-91κ. τελικός

Κανό – καγιάκ

Γυναίκες

03:30 500μ. διπλό κανό προκριματικά

03:37 500μ. διπλό κανό προκριματικά

04:15 400μ. τετραπλό καγιάκ προκριματικά

04:22 400μ. τετραπλό καγιάκ προκριματικά

05:07 500μ. διπλό κανό προημιτελικά

05:14 500μ. διπλό κανό προημιτελικά

Άνδρες

03:44 1.000μ. μονό κανό προκριματικά

03:52 1.000μ. μονό κανό προκριματικά

04:00 1.000μ. μονό κανό προκριματικά

04:30 500μ. τετραπλό καγιάκ προκριματικά

04:37 500μ. τετραπλό καγιάκ προκριματικά

05:21 1.000μ. μονό κανό προημιτελικά

05:29 1.000μ. μονό κανό προημιτελικά

Ποδηλασία

Γυναίκες

09:30 Σπριντ προκριματικά

11:15 Μάντισον τελικός

12:06 Σπριντ προημιτελικά

12:53 Σπριντ ρεπεσάζ

Ανδρών

10:10 Σπριντ ημιτελικός

10:52 Σπριντ ημιτελικός

12:00 Σπριντ τελικός

Καταδύσεις

Άνδρες

09:00 10μ. πλατφόρμα

Ιππασία

13:00 Ομαδικό άλμα προκριματικά

Ποδόσφαιρο

Γυναίκες

05:00 Σουηδία-Καναδάς Τελικός

Άνδρες

14:00 Μεξικό-Ιαπωνία Μικρός τελικός

Γκολφ

01:30 Αγώνας γυναικών

Χάντμπολ

Γυναίκες

11:00 Γαλλία-Σουηδία Ημιτελικός

15:00 Νορβηγία-Ρωσία (ROC) Ημιτελικός

Χόκεϊ

Γυναίκες

04:30 Μ. Βρετανία-Ινδία Μικρός τελικός

13:00 Ολλανδία-Αργεντινή Τελικός

Καράτε

Γυναίκες

06:28 Κουμίτε -61κ. προκριματικά

14:05 Κουμίτε -61κ. ημιτελικά

14:40 Κουμίτε -61κ. τελικοί

Άνδρες

04:00 Κάτα προκριματικά

11:00 Κουμίτε -75κ. προκριματικά

13:30 Κάτα μικρός τελικός

13:50 Κάτα τελικός

14:22 Κουμίτε -75κ. ημιτελικά

14:50 Κουμίτε -61κ. τελικοί

Μοντέρνο πένταθλο

Γυναίκες

08:30 200μ. ελεύθερο κολύμβηση

09:45 Ξιφασκία

11:15 Ιππασία

13:30 τρέξιμο

Ρυθμική γυμναστική

04:20 Προκριματικά

08:50 Προκριματικά

Αναρρίχηση

Γυναίκες

11:30 Ταχύτητα τελικός

12:30 Bouldering τελικός

13:30 Lead τελικός

Πινγκ πονγκ

Άνδρες

05:00 Ομαδικό Ν. Κορέα-Ιαπωνία μικρός τελικός

13:30 Ομαδικό Κίνα-Γερμανία τελικός

Βόλεϊ

Γυναικών

07:00 Σερβία-ΗΠΑ Ημιτελικός

15:00 Βραζιλία-Ν. Κορέα Ημιτελικός

Πόλο

Άνδρες

08:00 Θέσεις 5-8 Μαυροβούνιο-Κροατία

09:30 Ημιτελικός Ελλάδα-Ουγγαρία

12:20 Θέσεις 5-8 Ιταλία-ΗΠΑ

13:50 Ημιτελικός Σερβία-Ισπανία

Πάλη

Γυναίκες

05:00 53κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:30 50κ. ελευθέρα προημιτελικά

05:30 50κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 50κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 53κ. ελευθέρα τελικοί

Άνδρες

05:00 74κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:00 125κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:30 65κ. ελευθέρα προημιτελικά

05:30 65κ. ελευθέρα ημιτελικά

05:30 97κ. ελευθέρα προημιτελικά

05:30 97κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 65κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 97κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 74κ. ελευθέρα τελικοί

12:15 125κ. ελευθέρα τελικοί

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 5 Αυγούστου 2021, 17:09