Διακοπή λόγω υβριστικών συνθημάτων υπήρξε στον αγώνα ανάμεσα στον Άρη και το Περιστέρι, για το πρωτάθλημα της Basket League, επτά λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης στο Αλεξάνδρειο και με το σκορ να είναι στο 59-67 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Πιο συγκεκριμένα η πρώτη διαιτητής του ματς, Βασιλική Τσαρούχα, ήταν αυτή που πήρε τη συγκεκριμένη απόφαση και μαζί με τους υπόλοιπους διαιτητές κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι διαιτητές του ματς είχαν προειδοποιήσει στο πρώτο ημίχρονο ότι θα διέκοπταν τον αγώνα για υβριστικά συνθήματα και στο 4ο δεκάλεπτο εν τέλει το έπραξαν.

Εν συνεχεία οι ρέφερι ζήτησαν να εκκενωθεί το γήπεδο και αυτό εν τέλει έγινε, κι έτσι οι δύο ομάδες επέστρεψαν στο παρκέ μετά από 70 λεπτά!