Αήττητη συνεχίζει η ΑΕΚ την πορεία της στο πρωτάθλημα Εφήβων, καθώς επικράτησε άνετα του Πανελληνίου Γ.Σ. με (42-25)!

Ο αγώνας διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Πανελληνίου, με τυπικά γηπεδούχο την «Ένωση» και ήταν στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Β’ φάσης (θέσεις 1-6) του πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. Εφήβων.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο (5-3), αλλά στην συνέχεια η ομάδα του Αλέξη Αλβανού ανέβασε ταχύτητα, άνοιξε την διαφορά και το ημίχρονο βρήκε τους κιτρινόμαυρους να προηγούνται με (17-10).

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού ήταν παρόμοια, δίνοντας την δυνατότητα στον προπονητή της ΑΕΚ να χρησιμοποιήσει όλους τους αθλητές του.

Το τελικό σκορ βρήκε τον «δικέφαλο» νικητή με (42-25) και μόνο πρώτο στην βαθμολογία του πρωταθλήματος Εφήβων Ε.Σ.Χ.Α. Αττικής.

Πρώτοι σκόρερ από την ΑΕΚ ήταν ο Σοφιανός με 7 γκολ. Οι Βασιλόπουλος και Βεζύρης είχαν 6 γκολ ο καθένας.

Από τον Πανελλήνιο πρώτοι σκόρερ ήταν ο Βερτζώνης  με 9 γκολ, ενώ ο Γιαννουδάκης Ν. πρόσθεσε 4 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 5-3, 11-5, 13-6, 16-8, 17-10 (ημίχρονο), 23-11, 25-14, 30-16, 34-20, 38-23, 42-25 (τελικό).

ΑΕΚ (Αλβανός): Βασιλακάκης, Βυθούλκας 2, Λαζάρου 4, Πρωτέκδικος, Δικαιούλιας 4, Janca 3, Σοφιανός 7, Βασιλόπουλος 6, Στάθης 3, Σφαέλος 2, Βασιλείου 2, Ζαφειράκης, Κοβάνης 2, Σιγαλός, Καρράς 1, Βεζύρης 6

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. (Σαμαράς): Γιαννουδάκης Δ., Παντελόπουλος, Βερτζώνης 9, Κατακαλος 3, Γιαννουδάκης Ν. 4, Σμυρνιώτης 3, Ρεπούλιας 2, Ψαρρο 3, Γετο, Μανιάτης 1, Κασολας

Διαιτητές: Σκλαβενίτης, Χρακόπουλος

Δίλεπτα: 4-1  Πέναλτι 4/4-1/1